+420 777 441 464

Po – Pá: 07 – 17 hod

7 nejčastějších otázek na starost a údržbu kompozitního dřeva

Kompozitní dřevo je stále poměrně novým materiálem, pod kterým spousta lidí neví, co si má přesně představit. Často se nás tak zákazníci ptají, jestli údržba není příliš složitá a zda si na ni mají koupit nějaké speciální přípravky. Proto jsme dali dohromady nejčastější otázky, které vám pomůžou udělat si přesný obrázek o tom, jak starost vypadá. 

Vydrží mi podlaha z WPC prken déle než dřevěná?

Dřevo je poměrně náchylný materiál k poškození deštěm, sněhem nebo slunečním zářením. Při správné starosti vám může dřevěná terasa vydržet několik let, ale bude vás to stát každoročně dost času. Oproti tomu u kompozitního dřeva dáváme záruku 25 let, která vám napoví, že i po mnoha letech bude nejen stále funkční, ale taky bude stále dobře vypadat.

Musím dřevoplast pravidelně natírat a napouštět olejem?

Není to potřeba. Kompozitní dřevo si zachovává své vlastnosti, je stálobarevné a velmi odolné vůči povětrnostním vlivům. I po letech tak bude stejně funkční a zachová si svou barvu. To samozřejmě platí pouze u kompozitního dřeva, u čistě dřevěných teras je pravidelné natírání a napouštění olejem nutností. 

Existují speciální přípravky na čištění dřevoplastových prken?

Speciální přípravky nejsou potřeba. Stačí párkrát do roka umýt kompozitní dřevo vapkou nebo klasickou hadicí, kterou máte na zahradě. Pokud se vám terasa zdá více zašpiněná, můžete si vzít na pomoc ekologický saponát a případně ji i vykartáčovat. Ve většině případů si však vystačíte s vysokotlakovým čističem. Doporučujeme však čistič nedávat příliš blízko k terase a čistit po směru vroubkování na podlaze. 

Jak je to s grilováním na terase?

U grilování se nemusíte bát ani odlétajících uhlíků. Podlahy z kompozitního dřeva jsou protivznětlivé a nemůže se tak stát, že by při odlétnutí uhlíku začala hořet, jako by tomu mohlo být u dřevěné terasy. Nemusíte se bát ani skvrn od grilování, ať už jde o uhlíky nebo mastnotu, vše jednoduše opláchnete vodou. 

Nemůže se podlaha odlomit jako u dřeva a způsobit třísky?

Z kompozitního dřeva se díky speciálnímu procesu vyrábění netvoří třísky, což je zároveň jedna z velkých výhod oproti dřevu. Můžete tak bez problému v létě chodit naboso nebo si vaše děti mohou hrát na terase, aniž byste jim pak vytahovali nepříjemné třísky. 

Je třeba terasu z kompozitního dřeva na zimu přikrýt?

Nemusíte pořizovat speciální plachtu nebo terasu jakkoli jinak přikrývat. Nejen terasy, ale i ploty z kompozitního dřeva jsou velmi odolné proti všem povětrnostním podmínkám. Máme je vyzkoušené i ve vysokohorských podmínkách, kde bez problému odolávají sněhu i mrazu. Stejně tak je využijete také bazénu nebo u moře. 

Co když se na WPC terasová prkna vylije něco barevného a způsobí fleky?

Ve většině případů stačí místo nejlépe ihned opláchnout a flek zmizí. Pokud byste si fleku všimli později, nebo by nepustil jen vodou, tak můžete sáhnout po ekologickém saponátu a kartáči. Pouze si dejte pozor na kovové kartáče, které jsou příliš agresivní. V případě, že by flek stále nezmizel, můžete vyzkoušet čistič na WPC terasy Saicos. Ten používejte podle doporučení výrobce a raději vždy nejdříve vyzkoušejte jen na malé ploše, abyste zjistili, jak funguje.

Máte další otázky?

Pokud uvažujete o pořízení kompozitního dřeva a máte ještě další otázky, můžete se podívat do článku o instalaci nebo o kompozitním dřevu jako takovém. Případně nám můžete kdykoli napsat a my se vám ozveme. Vzhledem k tomu, že kompozitní dřevo sami vyrábíme podle vlastní receptury, tak ho známe jako své boty a rádi vám s čímkoliv pomůžeme.