+420 777 441 464

Po – Pá: 07 – 17 hod

Zvládnete montáž terasy z kompozitního dřeva sami? Přečtěte si, jak se připravit

Pokud uvažujete o terase z kompozitního dřeva, možná řešíte, jak se vůbec montuje a jestli to zvládnete sami, nebo si na montáž najmete specializovanou firmu. Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky ohledně montáže a připravte si plán. 

Co potřebuji vyřešit před montáží?

Už při objednávce byste si měli ujasnit, kde terasu umístíte a jak velkou plochu terasové panely pokryjí. To můžete buď řešit sami, pokud zvolíte montáž svépomocí, nebo si přizvat odbornou firmu, která vše změří a objedná za vás. Místo terasy by také mělo být na rovné zpevněné ploše.

Vystačím si s klasickou lepenkou a spádem do okapu?

Ano, při přípravě můžete postupovat obdobně jako u klasické dřevěné terasy. To oceníte zejména ve chvíli, když už dřevěnou terasu máte a chcete ji vyměnit za WPC terasu. Doporučujeme pouze lepenku ochránit například pásem z polyvinylchloridu, který umístíte pod samotné nosiče. 

Zvládnu montáž WPC terasy sám a potřebuji na ni speciální nářadí?

Jestli patříte mezi ty, kteří rádi čtou v návodech a sestavují si věci v domě i na zahradě sami, jsme si poměrně jistí, že zvládnete dát dohromady i terasu. Připravili jsme podrobný montážní návod, který vás provede krok za krokem celou montáží, včetně doporučeného nářadí. Není však potřeba nic speciálního. Vystačíte si s nářadím pro práci se dřevem, jako je například vrtačka, šroubovák, metr, kladivo, vodováha atp. 

Je možné zakoupit jen samotné prkno z kompozitního dřeva bez hranolů potřebných k montáži?

Možné to je. Kvalitu a životnost však dokážeme zaručit jen v případě kompletní montáže podle návodu, do které spadají i příslušné hranoly. To znamená, že na samotné prkno z kompozitního dřeva se nevztahuje záruka až 25 let, na kterou byste jinak měli nárok. 

Můžu prkna opracovat podle svých představ jako dřevo?

Jak už bylo řečeno, tak při montáži můžete používat stejné nástroje jako u dřeva. Některé jsou dokonce nezbytné k tomu, abyste terasu sestavili. Samotná prkna však nemusíte dále opracovávat, co se týče vzhledu nebo délky. V objednávce si vyberete přesný design, a to včetně barvy a rozměrů. Domů vám tak přijdou už hotová prkna na terasu, která stačí jen smontovat k sobě. 

Uškodí kompozitnímu dřevu, když ho před montáží uchovám venku?

Kompozitní dřevo doporučujeme skladovat na rovném podkladu a zakrýt neprůsvitným materiálem. Je potřeba se také ujistit, že prkna nezmoknou. Ačkoli samotná terasa je velmi odolná nejen vůči dešti, tak akumulace vody mezi deskami bez možnosti vypařování a vyschnutí by mohla desky poškodit. Dejte si také pozor při přenášení prken. Ideálně s nimi manipulujte ve dvou, aby se neprohýbala.

Máte další otázky?

Pokud uvažujete o pořízení kompozitního dřeva a máte ještě další otázky, můžete se podívat do článku o starosti a údržbě nebo o kompozitním dřevu jako takovém. Případně nám můžete kdykoli napsat a my se vám ozveme. Vzhledem k tomu, že kompozitní dřevo sami vyrábíme podle vlastní receptury, tak ho známe jako své boty a rádi vám s čímkoliv pomůžeme.