+420 777 441 464

Po – Pá: 07 – 17 hod

Obklady

Obklady

CIRCONOM Premium Cladding

Chcete ozdobit svůj dům nebo zahradu dřevěnými obklady, ale zároveň nechcete ztrácet čas s jejich údržbou? U obkladů z kompozitního dřeva můžete zapomenout na pravidelné broušení a natírání. Zatímco voda často bývá nepřítelem dřeva kvůli zatékání a častým plísním, u WPC obkladů vám naopak poslouží k jejich očištění, ať už použijete vapku nebo klasický kartáč s vodou. To je vše, co na jejich údržbu potřebujete.

$
Méně času na údržbu, více času na rodinu
$
Rychlá montáž bez obav z třísek
$
Na pohled nerozeznatelné od dřeva
$
Ani při vysoké vlhkosti nehrozí plísně a hniloba
$
I po letech bude vypadat jako nový
$
Ekologická volba pro udržitelnější budoucnost
Vyberte si WPC obklady

CIRCONOM Premium Cladding

4030 x 181 x 14.5 mm Plné

Vyzkoušejte si obklady na vlastní kůži
Kupovat zajíce v pytli v Circonomu rozhodně nemusíte. Objednejte si zdarma vzorek obkladů, vyzkoušejte si jejich povrch a podívejte se, jak by se u vás vyjímaly.

Spočítejte si cenu obkladů

Chcete mít lepší představu, kolik by vás stály obklady z kompozitního dřeva? Spočítejte si to v naší jednoduché kalkulačce.

+420 777 441 464

Neváhejte nám zavolat

Často se nás ptáte

Vydrží mi obklady z WPC déle než dřevěné?

Dřevo je poměrně náchylný materiál k poškození deštěm, sněhem nebo slunečním zářením. Při správné starosti vám může dřevěné obložení vydržet několik let, ale bude vás to stát každoročně dost času. Oproti tomu u kompozitního dřeva dáváme záruku až 25 let na vybrané vlastnosti, která vám napoví, že i po mnoha letech bude nejen stále funkční, ale taky bude stále dobře vypadat.

Musím dřevoplast pravidelně natírat a napouštět olejem?

Není to potřeba. Kompozitní dřevo si zachovává své vlastnosti, je stálobarevné a velmi odolné vůči povětrnostním vlivům. I po letech tak bude stejně funkční a zachová si svou barvu. To samozřejmě platí pouze u kompozitního dřeva, u čistě dřevěných obkladů je pravidelné natírání nebo napouštění olejem nutností.

Zvládnu montáž WPC obkladů sám a potřebuji na ni speciální nářadí?

Jestli patříte mezi ty, kteří rádi čtou v návodech a sestavují si věci v domě i na zahradě sami, jsme si poměrně jistí, že zvládnete dát dohromady i obklady. Připravili jsme podrobný montážní návod, který vás provede krok za krokem celou montáží, včetně doporučeného nářadí. Není však potřeba nic speciálního. Vystačíte si s nářadím pro práci se dřevem, jako je například pila, vrtačka, šroubovák, metr, kladivo, vodováha atp.

Zvládá dřevoplast i velmi nízké, nebo naopak velmi vysoké teploty?

Prkna z kompozitního dřeva bez problému zvládnou teploty od -30 °C až po více než 40 °C. Jeden z našich klientů bydlí ve vysokohorských podmínkách v zahraničí. Hledal proto materiál na terasu, který by v pořádku přečkal nejen nízké teploty, ale i sníh a mráz. Máme tak sami v praxi vyzkoušeno, že vysoké i nízké teploty nebo jakékoli povětrnostní podmínky nedělají našemu kompozitnímu dřevu problémy. A to bez jakékoli speciální starosti, natírání nebo lakování. 

Co když se na WPC prkna vylije něco barevného a způsobí fleky?

Ve většině případů stačí místo nejlépe ihned opláchnout a flek zmizí. Pokud byste si fleku všimli později, nebo by nepustil jen vodou, tak můžete sáhnout po ekologickém saponátu a kartáči. Pouze si dejte pozor na kovové kartáče, které jsou příliš agresivní. V případě, že by flek stále nezmizel, můžete vyzkoušet čistič na WPC terasy Saicos. Ten používejte podle doporučení výrobce a raději vždy nejdříve vyzkoušejte jen na malé ploše, abyste zjistili, jak funguje.

Z čeho vyrábíte kompozitní dřevo?

Kompozitní dřevo vyrábíme z dřevní moučky s příměsí recyklovaných plastů a dalších aditiv. Ty pak přeměníme na granulát podle naší vlastní receptury, kterou jsme ladili několik let, aby výsledný výrobek splňoval nejvyšší kvalitu. Veškerý materiál tak recyklujeme a využíváme ho znovu na výrobu teras, plotů a obkladů. 

Dá se dřevoplast po dosloužení znovu recyklovat?

Ano, dá. Právě s tímto záměrem jsme přistupovali k výrobě vlastního granulátu, který nikdo jiný ve střední Evropě nezpracovává. Chceme přispět k cirkulární ekonomice a co největšímu využití materiálů, které by jinak už své využití nenašly.