+420 777 441 464

Po – Pá: 07 – 17 hod

Znáte výhody kompozitního dřeva? Odpovíme na vaše nejčastější dotazy

Kompozitní dřevo sami vyrábíme s vlastní recepturou granulátu, takže ho známe jako své vlastní boty. Seznamte se s kompozitním dřevem, díky kterému ušetříte čas při údržbě a nemusíte se díky němu obávat zapíchnutých třísek. 

Z čeho vyrábíte kompozitní dřevo? 

Kompozitní dřevo vyrábíme z dřevní moučky s příměsí recyklovaných plastů a dalších aditiv. Ty pak přeměníme na granulát podle naší vlastní receptury, kterou jsme ladili několik let, aby výsledný výrobek splňoval nejvyšší kvalitu. Veškerý materiál tak recyklujeme a využíváme ho znovu na výrobu teras, plotů a dalších výrobků. 

Dá se dřevoplast po dosloužení znovu recyklovat?

Ano, dá. Právě s tímto záměrem jsme přistupovali k výrobě vlastního granulátu, který nikdo jiný ve střední Evropě nezpracovává. Chceme přispět k cirkulární ekonomice a co největšímu využití materiálů, které by jinak už své využití nenašly. Proto nabízíme i našim zákazníkům možnost odkoupení terasy ve chvíli, kdy jim doslouží nebo jednoduše chtějí změnu. My pak terasová prkna přeměníme na nové výrobky. 

Má terasa z dřevoplastu nějaké výhody oproti dřevu?

Představte si terasu nebo jakékoli jiné výrobky z kompozitního dřeva jako klasické dřevo, které zbavíte všech negativních vlastností. To znamená, že se o terasu nemusíte pravidelně starat a natírat ji, bez problému odolá jakémukoli počasí, ve vysokých teplotách se nerozpálí a nepopraská v zimě. Nemusíte se bát ani třísek, protože díky speciální výrobě a kombinaci s recyklovanými plasty třísky nevznikají ani při častém používání. A v neposlední řadě na ní ani neuklouznete a skvrny od pití ani uhlíků z grilování vám nepřidělají vrásky na čele, protože je jednoduše spláchnete vodou a terasa bude jako nová.

Zvládá dřevoplast i velmi nízké, nebo naopak velmi vysoké teploty?

Prkna z kompozitního dřeva bez problému zvládnou teploty od -30 °C až po více než 40 °C. Jeden z našich klientů bydlí ve vysokohorských podmínkách v zahraničí. Hledal proto materiál na terasu, který by v pořádku přečkal nejen nízké teploty, ale i sníh a mráz. Máme tak sami v praxi vyzkoušeno, že vysoké i nízké teploty nebo jakékoli povětrnostní podmínky nedělají našemu kompozitnímu dřevu problémy. A to bez jakékoli speciální starosti, natírání nebo lakování. 

Máte další otázky?

Pokud uvažujete o pořízení kompozitního dřeva a máte ještě další otázky, můžete se podívat do článku o instalaci nebo o starosti a údržbě. Případně nám můžete kdykoli napsat a my se vám ozveme. Vzhledem k tomu, že kompozitní dřevo sami vyrábíme podle vlastní receptury, tak ho známe jako své boty a rádi vám s čímkoliv pomůžeme.